Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Manuscript Read

Manuskrypt MAP 19771

Wróć do opisu manuskryptu


MAP 19771 Read manuscript
manuskrypt
Parabaik
XIX wiek
szan
szan
Tekst dotyczy nauk buddyjskich i koncentruje się na porównaniu egzystencji osoby świeckiej jako pełnej nieładu i cierpienia oraz egzystencji mnicha jako prostej i spokojnej. Tekst jest dosyć stary. Został skomponowany w rymowanym stylu charakterystycznym dla Szanów, zwanym Langka Sawng Kio.
Tekst jest niekompletny.
Manuskrypt został zniszczony przez współczesnego twórcę, który wykorzystał go jako bazę pod produkt komercyjny mający przyciągnąć kolekcjonerów. Twórca zakrył stare teksty kolorowym papierem, na którym namalował sceny z życia Buddy (fot. 1-8). Pod rysunkami widnieją birmańskie opisy naniesione długopisem.
Do manuskryptu zostały przyklejone drewniane okładki. Pochodzą one z innego manuskryptu, najprawdopodobniej spisanego na liściach palmowych.
papier, tusz
9.2 × 41.2 × 4 cm
Mjanma
domena publiczna
OAI-PMH