Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Manuscript

Manuskrypt MAP 19771

Wróć do kolekcji manuskryptów

MAP 19771 Read manuscript
manuskrypt
Nauki buddyjskie
XIX wiek
birmański, szan
birmańskie, szan
Tekst dotyczy nauk buddyjskich i koncentruje się na porównaniu egzystencji osoby świeckiej jako pełnej nieładu i cierpienia oraz egzystencji mnicha jako prostej i spokojnej. [Tekst jest niekompletny, prawdopodobnie brak kilku stron] Osiem rysunków dotyczy słynnych ośmiu zwycięstw Buddy (Eight Victories of the Buddha ) - więcej informacji w linkach: http://www.myanmarnet.net/nibbana/defeats.htm ; http://www.casotac.com/download/Jaya_Mangala_Gatha.pdf
Możliwe, że ilustracje zostały wykonane przez współczesnego artystę, który wykorzystał ten wiekowy manuskrypt jako bazę/narzędzie do przyciągnięcia kolekcjonerów. Artysta mógł użyć kolorowego papieru, aby zakryć stare teksty na niektórych stronach i sprawić, by wyglądały jak nowe czyste strony do wykorzystania pod ilustracje. Pod rysunkami widnieją birmańskie opisy. Zarówno tekst, jak i manuskrypt wydają się bardzo stare.
papier
9.2 × 41.2 × 4 cm
Mjanma
domena publiczna
OAI-PMH