Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Collection

kolekcja tajska

tajska

Kolekcja tajska to zbiór czterech manuskryptów. Trzy obiekty to księgi buddyjskie, które zgodnie z tradycją spisano w piśmie Khom Thai, lokalnej odmianie pisma khmerskiego służącej do zapisu języka pali. Na szczególną uwagę zasługuje dziewiętnastowieczna księga MAP 7087, która wykonana jest z papieru morwowego (tzw. samut thai khao). Pozostałe dwa obiekty (MAP 12841 i 17546) to fragmenty manuskryptów na liściach palmowych. Do kolekcji tajskiej została włączona także księga o niejasnej proweniencji, która została spisana w języku i piśmie laotańskim (MAP 7086). Prawdopodobnie została zakupiona w Tajlandii, natomiast możliwe, że spisano ją na terytorium Laosu.

Teksty palijskie zostały rozpoznane przez dr Sirisarn Mueanphothong z Uniwersytetu Silpakorn w Bangkoku.first first Manuskrypty 1...4 z 4 first first
Numer inwentarzowy Tytuł/nazwa Język Datowanie
MAP 7086 Historia rodu królewskiego laotański, pali 1 poł. XX wieku
MAP 7087 Kosz wyższej doktryny pali XIX wiek
MAP 12841 Manuskrypt tajski pali XIX-XX wiek
MAP 17546 Manuskrypt tajski pali XIX wiek
first first Manuskrypty 1...4 z 4 first first