Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Manuscript Read

Manuskrypt MAP 2551

Wróć do opisu manuskryptu


MAP 2551 Read manuscript
manuskrypt
hasa turun kamu debata I hatas manaṁkih kamu dabata I toru kumundul debata I toṅa […]
Bambusowy walec
XIX-XX wiek
simalungun (batacki)
simalungun (batackie)
Tekst składa się głównie z inwokacji do bogów trzech światów, które, wg mitologii batackiej, tworzą cały wszechświat. Konkretnie do boga ze świata wyższego, ze świata środkowego i z podziemia. Inwokacjom do tych bóstw towarzyszą wezwania adresowane do ducha pangulubalang, który ma zabezpieczać przed złowrogimi istotami.
Z prawej strony walca znajduje się króciutki zapleciony bawełniany sznurek. Rozmieszczenie wizualne: nad pierwszą linijką tekstu widoczna jest podwójna czarna linia, na marginesie z prawej strony, przed tekstem występuje dekoracyjny motyw; tekst jest podzielony na pięć mniejszych sekcji za pomocą pojedynczych czarnych linii. Pojedynczy węzeł; 36 linii tekstu.
bambus
38.6 × 7 cm
Indonezja (Północna Sumatra)
domena publiczna
OAI-PMH