Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Manuscript Read

Manuskrypt MAP 20101

Wróć do opisu manuskryptu


MAP 20101 Read manuscript
manuskrypt
Swesone Kyaw Htin Kyan
Swesone Kyaw Htin Kyan
Shin Nandadaja
1898
birmański
birmańskie
1000 pytań i odpowiedzi na temat różnych aspektów buddyzmu.
Manuskrypt na liściach palmowych, zawierający pierwszy tom tekstu "Swesone Kyaw Htin Kyan“ [စွယ်စုံကျော်ထင်ကျမ်း] autorstwa mnicha Shin Nandadaja [ရှင်နန္ဒဒဇ] z klasztoru Phone Thar Htun [ဘုံသာထွန်]း we wsi Kyi Kan [ကြည်းကန်ရွာ]. Spisany 9 dnia ubywającego księżyca miesiąca Tawthalin w roku 1158 ME [1796 r.]. Tekst w języku birmańskim. Manuskrypt może być późniejszą kopią, ale nadal dość starą (XIX w.). Możliwe, że rok 1796 to rok powstania utworu, natomiast sam manuskrypt wydaje się pochodzić z roku 1260 SE (ok. 1898 r.) [fot. nr 20101_0406r].
liście palmowe
5 × 47 × 22.5 cm
Mjanma
domena publiczna
OAI-PMH